کابینت سازی

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


کابینت سازی را به عنوان یکی از صنایع پول ساز و سودآور می شناسند. کابینت سازی یک هنر است و برای ورود به این کار باید به اندازه یک مهندس با دقت باشید و با ذوق و هنر خود طراح جدید، زیبا و خلاقانه را به وجود آورید. هر چه سلیقه و ذوق هنری شما بیشتر باشد به همان نسبت می توانید مشتری بیشتری را به دست آورید.

 

یکی از عناصر کلیدی و پر اهمیت در فضای آشپزخانه، کابینت ها می باشند. کابینت ها علاوه بر کاربردشان نقش مهمی در چشمگیر کردن دکوراسیون فضای آشپزخانه دارد. به همین دلیل در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه ها به لحاظ عملکردی بودن فضا باید حساسیت بیشتری به خرج داد به خصوص آشپزخانه های کوچک که فضای چندانی برای مانور دادن و انجام امور روزمرده در آن موجود نمی باشد. به همین منظور امروز در چیدانه می خواهیم با هم مدل های مختلف کابینت آشپزخانه کوچک را از گالری عکس چیدانه بررسی کنیم تا ساده تر بتوانید بهترین آن را برای دکوراسیون تان انتخاب کنید با ما  همراه باشید.

 

چگونه کابینت آشپزخانه انتخاب کنیم

بررسی چند عامل اصلی در انتخاب مدل کابینت آشپزخانه راهنمای شما خواهد بود. ابتدا تصمیم بگیرید آیا دکوراسیون آشپزخانه قرار است بازتابی از دکوراسیون داخلی منزل باشد یا خیر؛ در اکثر مواقع دکوراسیون آشپزخانه بیانگر طرح کلی دکوراسیون خانه است، ولی اینکه آشپزخانه متفاوت از سایر فضا های منزل طراحی شود و دکوراسیون و حس و حال مخصوص خود را داشته باشد چندان عجیب نیست. پس از تصمیم گیری درباره این موضوع میتوانید بر انتخاب طرح و مدل کابینت آشپزخانه تمرکز نمایید.

 

کابینت کلاسیک

در کابینت کلاسیک معمولا از چوب رنگ نشده استفاده میشود. کابینت کلاسیک کمترین اجزای زائد را دارد و کمترین تزئینات بر روی آن انجام می شود اما در کنار سایر اجزا و تزئینات آشپزخانه زیبایی خیره کننده ای خلق می کند. کابینت کلاسیک باید کاملا قرینه باشد تا در زیبا ترین حالت خود قرار بگیرد؛ بنابراین برای آشپزخانه های بزرگ و بدون زاویه مناسب است و استفاده از کابینت کلاسیک برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک پیشنهاد نمی شود. همانطور که بیان شد، متریال اصلی کابینت کلاسیک از چوب است. از آنجا که چوب قدیمی ترین متریال ساخت کابینت محسوب می شود برای طراحی کابینت کلاسیک کاملا ایده آل به نظر می رسد. با توجه به این نکات کابینت کلاسیک با ترکیب رنگ سفید، کرم یا بژ، بهترین هماهنگی با سایر اجزای آشپزخانه و یراق آلات را دارد و به کار بردن آن بسیار مرسوم است. از طرف دیگر چوب و رنگ طبیعی آن ساختاری طبیعی به فضای خانه میبخشند و محیط را گرم تر نشان میدهند.

 

کابینت مدرن

طراحی مدرن برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد، اما به طور کلی سبک طراحی که از سنت ها فاصله میگیرد را و با خلاقیت ها همراه میشود را مدرن می نامند. طراحی مدرن از اواخر جنگ جهانی دوم شکل گرفت و از مشخصه های اصلی آن طراحی ساده و با سطوح صاف و تزئینات کم میتوان نام برد. ویژگی هایی که در کابینت مدرن هم به خوبی قابل تشخیص هستند. کابینت مدرن را از درها و فریم های براق، زاویه دار و ساده ای که دارند می توان تشخیص داد. طرح های امروزی کابینت مدرن بازتابی از دکوراسیون و سبک طراحی مبلمان معاصر؛ ترکیبی از زوایا و انحنا های تند، است. کابینت جزیره در آشپزخانه عنصر دگری ایست که به زیبایی هر چه بیشتر این طرح های زاویه دار کمک میکند و از طرف دیگر فضای مناسب برای اجاق گاز و سینک ظرفشویی فراهم می آورد. متریال اولیه کابینت مدرن ممکن است هر نوع ماده ساخت بشر باشد. در برخی طرح های فوق مدرن از فلز، پلاستیک، بتون و شیشه هم استفاده می شود. شیشه های نیمه مات هم در طراحی کابینت مدرن بسیار کاربرد دارند. اما در معنی عام تر به کابینت های ساده و صاف ام دی اف یا روکش دار، کابینت مدرن می گویند. برای رسیدن به طرح مدرن تر میتوان از روکش های طرح دار و اغراق شده هم کمک گرفت.   

 

 

 

 

 

 

 ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها